Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> filmler hakkında ( genel ) -> based on a true story?!
"based on a true story?!" başlığına cevaben...
geppetto
geppetto
Molon Labe!

based on a true story yazısı aslında film daha çok izlensin diye değil daha ziyade filmde bu yazıyı görenler filmdeki mesaj ve yananlamlarla gerçeklik ilişkisi kursunki daha iyi kandırılsın daha iyi yönlendirilsin diye konuyor bana göre.

sinemanın ne olduğu hakkında fazla bilgisi olmayanlar, madem film izliyorum bana birşey katsın mantığıyla film izleyenler ve o anki ruh hali bu tür manipülasyonlara musait olanlar için o yazı.

 

 Pzt, 30 Oca 2012, 18:22 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2012-01-30 20:27:08)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Bence önemli olan filmin yaşanmamış bir hikayeyle ilgili olması.

Hikaye yaşanmışsa sıkıcıdır zaten.

Yani yaşanabilir bir şeyi izlemek istemem ben.

Yaşanamayacak şeyler getirsinler önüme.

Film ya bu. 

Film denen şey öyle daha güzel.

 

Hatta girişe şöyle yazsınlar:

 

"Bu filme konu olan olay öylesine acayip ki, akıl sağlığınızı yitirmedikçe bir benzerine gerçek dünyada raslayamazsınız.Yada Tanrıya inanıyorsanız neden olmasın tabi ??? "

 

Böyle olursa bence güzel olur.Pzt, 30 Oca 2012, 05:18 (6 yıl önce)
soie
soie
omfg!

nedir bu based on a true story çılgınlığı? özellikle hollywood'da neredeyse bütün film afişlerinde bu yazıyla karşılaşıyoruz. ben filmi daha etkileyici kılmak adına yapılmış, bir çeşit reklam olduğunu düşünmekteyim. ha daha etkileyici kılıyor mu, onu da burda tartışmaya açmak isterim.Pzt, 30 Oca 2012, 04:45 (6 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "