Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> televizyon dizi ve programları -> the walking dead ozelinde zombi filmleri.. nasil oluyor da oluyor?
"the walking dead ozelinde zombi filmleri.. nasil oluyor da oluyor?" başlığına cevaben...
Winternight
Winternight


Dizinin çizgi romanında bahsediliyodur belki bilemicem fakat henüz dizide nasıl oluştu bu zombiler tam olarak bilmiyoruz. Hastalık, salgın vb. falandır. O gördüğün düzgün tipli zombiler de hastalığa ilk başta yakalanan insanlardır. Yani biri tarafından ısırılmadan, yenmeden zombi olmuşlardır ve zombi sayısı da hastalığın, salgının büyüklüğüne göre milyarlarca da olabilir.

 

Arabalardaki ölüler için de; yine olayın başını bilmediğimiz için belki bazı bünyelerde direkt ölüme sebep olabilir bu durum.

 

Ayrıca zombiler bildiğim kadarıyla ölü et pek tercih etmiyorlar. Besinlerini canlıyken tüketmeyi seviyorlar.Çrş, 2 Kas 2011, 22:45 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2011-11-02 22:49:05)
tutaste
tutaste


Senaristin hiç istemediği bir seyircisin ommanipadmehum. Çok sorgulayan ve senaryonun açıklarını bulan seyirci=D Valla ben hiç böle sorgulamıyorum diziyi. Kafamı yormadan izlediğim için olsa gerek.Aslında daha çok işin ilişkiler ve duygular kısmına odaklanıyorum. O zaman niye zombi dizisi izliyorsun be manyak diyebilirsin:D Valla onu da billmiyorum. Başladık gidiyor işte.

Ama sana zombi kavramına bir açıklık getirilmesi konusunda katılıyorum. Arada bu herkes mi zombi lan sorusu geliyo aklıma. Zombiler açlıktan ölür mü bi de? İSO kesin çözer bu sorunu. Filimahalisi olarak dilekçe yazalım.Çrş, 2 Kas 2011, 17:03 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2011-11-02 17:04:01)
ommanipadmehum
ommanipadmehum
Aziz! Light!

eser miktarda spoiler icerebilir..

zombi diye sey mi olur, ne sacma demeyecegim. yaratilan her dunyanin ayri gercekleri olur, farkindayim. ama bunlar da kend icinde tutarli olmali, hikayedeki kurallar kendiyle celismemli.

ornek; en sevdigim bilim kurgulardan contact'ta wormhole, bir baska klasik back to the future serisinde farkli zaman cizgileri diye bir cikis yolu bulmuslardi. gerci bu iki ornekle ilgili tartismalar hala devam ediyor ama her neyse simdi konumuz degil.

evet ne diyorduk: the walking dead
2. sezon ayni tadi vermiyor, senaristler tikandi gibi konulara girmeyecegim. benim takildigim nokta cok basit: bu dizide neden bu kadar cok zombi var???

10 bolum gecti sanirim. ortalikta etleri yenmis, kemikleri kalmis kac insan gordunuz? 3? 5?  
peki kadrodaki oyunculardan kaci yendi? unuttuklarimla birlikte 5-6 vardir heralde. yani kafadan %20 yenme orani var diyebiliriz. iskelet halinde zombi olmadigina gore peki nereye gidiyor bu kemikler? :)

ve bir de, zombilerde neden tip yerinde? uc bes cizik haricinde hicbirinde yara bere yok. saldiriya ugradiginizda ya komple yeniyosunuz (ve haliyle oluyosunuz) ya da isirilarak vs zombi oluyosunuz. hadi diyelim ki herkes kalabalik bir zombi guruhunun ortasinda kalmiyor, evde falan 1e1 karsilasiyor. bu durumda da orasindan burasindan etler sarkan zombiler olmasi gerekmezmiydi.

son olarak arabalarinda olu bulunan elemanlar vardi. onlar zombi miydi, insan miydi? neden olmuslerdi? insansa eger neden yenmemislerdi? zombiler olu eti yemezler mi? falan filan.

birilerinin cikip zombi nedir, ne yer icer olaya aciklik getirmesi lazim. evet zombi tanimi yeniden yapilmali, aklimdan gecen kurum iso. Çrş, 2 Kas 2011, 12:45 (6 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "