Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> filmler hakkında ( genel ) -> "bir film seyrettim hayatım değişti"
""Bir film seyrettim hayatım değişti"" başlığına cevaben...
Delilah1
Delilah1
bazı filmler sadece film değil. fight club'ı bazı insanlardan daha çok seviyorum

a beautiful mind olsa gerek film sonrası ufak şok ve uzun düşünme sürecine girmiştimPrş, 13 Haz 2013, 03:10 (4 yıl önce)
Nurgulll
Nurgulll


Aklımda şu aralar sürekli kaçıp gitmek paradan uzak hayata yakın olmak yollarda yaşamak hep gezmek vs. gibi bir fikir vardı. Into the wild'i izledikten sonra daha da aklıma yattı bu fikir sanırım kendimi hazır hissettikten sonra yapabilirim böyle bi şey. Free solo, Forever happy.Cu, 31 May 2013, 17:49 (4 yıl önce)
DarkPassenger
DarkPassenger
He felt that his whole life was some kind of dream and he sometimes wondered whose it was and whether they were enjoying it.

Hayatı fazla kapsamlı yapan zaten her an kontrolsüz ve hesaplanması mümkün olmayan bir nedensellik zinciriyle değişiyor olması. Hayattaki yerimizi de zaten yaşadığımız olaylar ve onlara karşı olan tavrımız, düşüncelerimiz belirler ve bir kitap bunu nasıl başarıyorsa, yeterince iyi bir film de insanın düşüncelerini rahatlıkla değiştirebilir. Ve tüm bu değişimler, ufak ufak o büyük kaos çukurunda yerini alır ve devinip durur.

Tabi benim için bunun en büyük örneği; ilk izleyişimde belkide henüz bazı şeyleri ayrımsayamamış olacak kadar genç olduğum, Interstate 60 ve The Man From Earth'dür. Bir çok şeyi sorgulamaya bu iki film sayesinde başladım diyebilirim. Ve aradan geçen 6,7 yılda kaçar kere izlediğimi ben bile bilmiyorum bu filmleri. Başıma gelecek olayları büyük ölçüde değiştirdiklerini söyleyemesemde, yürüdüğüm yolu belki değiştirmiş ama daha çok bu yola bakış açımı değiştirmemi sağlamış filmlerdir.Prş, 30 May 2013, 02:24 (4 yıl önce)
güncellendi: 4 yıl önce (2013-05-30 02:28:37)
reklamlar

mottoman
mottoman


Into the Wild izledikten sonra kredi kartlarımı yakıp otostopla yollara koyulmaya karar verdim sonra dedim ki yok ya olmaz şimdi, ama her an tekrar aklıma düşebilir bu konuPrş, 30 May 2013, 01:23 (4 yıl önce)
Noumena
Noumena
Ben yelken açmayı değil, demir atmayı seviyorum..

Romanı zaten değiştirmişti de filmi de perçinledi. Monte Cristo diyorum

 

İntikam için sabır lazım, soğukkanlılık lazım, bunları beynime çok iyi işledi :)Cts, 16 Mar 2013, 15:12 (5 yıl önce)
reklamlar

lavn
lavn
Birbirine hızla ilerleyen iki misket çarpışıp aynı hızla geri döndüler oldukları yere.

bi filim sadece ruh halimi,düşüncelerimi değiştirdi,hayat çok kapsamlı değil mi?

hayat nasıl değişir.Cts, 16 Mar 2013, 14:00 (5 yıl önce)
enik-kral
enik kral
'' Gökyüzü gibi bir şey bu çocukluk, Hiçbir yere gitmiyor. ''Cts, 16 Mar 2013, 00:56 (5 yıl önce)
damardinyo
damardinyo


3 idiots,12 kızgın adam ikiside mükemmelPaz, 8 Tem 2012, 18:56 (5 yıl önce)
carla-singer
carla singer


cengizceylann size çok katılıyorum. filmlerin insan hayatında bu tür etkileri olması gerçekten çok güzel ve çok anlamlı..Çrş, 6 Haz 2012, 17:00 (5 yıl önce)
cengizceylann
cengizceylann
En iyi yönetmen henüz filmini çekmedi

Frank Capra'nın İts'a Wonderfull Life filmini öyle bir anımda izledim ki artık kafama hiçbirşeyi problem etmemeye başladım. Şu an o kadar huzurlu bir yaşam sürüyorum ki bu filmin bunda payı çok büyük. Her türlü sıkıntı dert beni eskisi kadar yıpratamıyor. Bu film insana kesinlikle şükretmeyi ve hayata güzel yanlarından bakmayı öğretiyor. Filmi izlerken başlarda sıkıcı gibi gelebilir ama inanın buna değer türden. Çrş, 6 Haz 2012, 13:26 (5 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "