Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> italyan "yep"yeni "en"gerçekçi sineması
"İtalyan "YEP"yeni "EN"gerçekçi Sineması" başlığına cevaben...
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Popüler kültür, katilleri hep yüceltir. Dünya sinemasındaki "seri katil" bolluğuna bakın mesela. Seri katil süper kahramanlarımız bile var.  Birilerini bombalamanın büyük bir prestij kaynağı olarak görülebilmesi normal mi sizce ?  Rica ederim etrafımıza bakalım. Etrafımız katillerle dolu. Neden bu gezegendeki,onlarca başarısız insan, birilerini öldürerek görülebilir olacağının farkında olmasın ? Öldürmek çok basit ve çok hırslı bir eylemken ve her katil toplumun bir kısmı tarafından yüceltiliyorken, bir grup iktidarsız, katil olmaya çalışıyorsa,onları suçlayamam.

 

İtalya'da yaşanan bence uç bir örnek değil. Her daim yaşananın, somutlaşmış bir devamıdır gözümde. Bugün,katillerimizin kitapları basılıyor,araştırmalara konu oluyorlar,filmleri çevriliyor,ilgi odağı haline geliyorlar. Seri katiller seviliyorlar. Onlar toplumun,"hin", "sinsi", "acımasız" ,"zeki" yırtıcıları. Neden ? Aslında her biri, sadece egoları için insan harcayan "AŞAĞILIK YARATIKLAR". Akıl bunu diyor ama toplum aksini yapıyor. Bence ilk değil,son da olmaması doğal olsa gerek. Ne kadar ileri gidebiirler sorusuna cevap verilebilir mi ? Bence,hayır.Cts, 13 Ağu 2011, 22:18 (6 yıl önce)
lahanaman
lahanaman


Burada okuyunca Zaytung haberi falan sanmıştım. Biraz araştırınca ancak doğruluğunu anladım. Artık Pasolini öbür tarafta bunların icabına bakar sanıyorum. Umarım bu olay başka ülkelerdeki zihinlere ilham vermez. Abdi İpekçi'yi, Hrant Dink'i hatırlayınca şimdi... yok o kadar da olmaz herhalde. Ben de imdb linkini vereyim inanmayan bakar...

 

Pasolini, la verità nascosta (2012)

 

 Cu, 12 Ağu 2011, 23:55 (6 yıl önce)
daw
daw
iyi orta gol getirir

"Bu ne başlık lan böyle marjinal mi olmaya çalışıyon velet" diyebilirsiniz ama haberi okuyunca aklıma ilk gelen cümle bu oldu. Bir çoğunuzun kafasında da haberi okuduktan sonra aynı düşünce belirebilir.

Ünlü İtalyan yönetmen Pier Paolo Pasolini’nin öldürülmesini konu alan filmde katili, gerçek katili Pino Pelosi oynayacak-mış. 

haberin detayları için: 

http://www.haberturk.com/kultur-sanat/haber/658124-filmdeki-katilini-gercek-katili-oynayacak
 Cu, 12 Ağu 2011, 11:19 (6 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "