Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> müzik genel -> yarın akşam tünel'de şenlik var!
"Yarın akşam Tünel'de şenlik var!" başlığına cevaben...
bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

alt  

 

Yarın akşam Tünel'de şenlik var!

"30'u aşkın konser, 26 farklı mekân"

Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören Tünel Şenliği'nin ikincisi, geçen yıla göre daha da kapsamlı programıyla, yarın akşam müzikseverlerle
buluşuyor. Tünel ve Galata meydanlarında
kurulacak ana sahnelerin yanı sıra Beyoğlu,
Şişhane, Galata, Asmalımescit bölgelerinde sokaklarda ve birçok farklı mekânda gerçekleştirilecek konserlerle "festival içinde
festival" geç saatlere kadar devam edecek.
İzleyiciler, tek biletle farklı mekânlarda 30'u
aşkın konseri izleyebilecekler.Gece boyunca izleyeceğimiz sanatçılar ve gruplar arasında Neil Cowley Trio, The Souljazz Orchestra, Mdungu, East Park Reggae Collective, Okay Temiz Ritim Atölyesi, Elif Çağlar, Jehan Barbur, Emir Ersoy & Projecto Cubano, Emin Fındıkoğlu Quartet Meets Hakan Behlil, Yahya Dai "B Planı", Spiral Quartet, Sanem Kalfa Quintet, Lilian Vieira&Grupo Cariopa, Jozi Levi Brazil Project, Grooveheadz, Zeynep Arabacıoğlu Latin Jazz Quintet, Social Inclusion Band, Gevende, Kolektifistanbul, Meltem Ege Quartet, Can Çankaya Quartet, Original Pinettes Brass Band, Sezgi Olgaç Trio, BÜMK Caz Korosu, Bora Çeliker Trio, Başak Yavuz Quintet, Ece Göksu Quartet, Sanat Deliorman Quartet ve Eren Noyan Quartet bulunuyor. Şenlik sırasında DJ eşliğinde gerçekleştirilecek partiler ise şöyle:


Pera Nostra / Yavuz Baydar - Görgün Taner DJ Set (21.00-23.00)
Pera Nostra / Radio Eksen DJ Set (Güven Yıldız, 00.00-02.00)
Miss Pizza / Radikal Gazetesi Kültür Sanat Ekibi DJ Set (22.00-00.00)
Lokal / Dearhead (00.00 - 03.00)
Flavio / Size Magazine "It Does Matter!" Partisi (00.00 - 03.00)
Miss Pizza / DJ Tutan (00.00-02.00)
Leblon / "Disco Night" (00.00 - 03.00)
Otto Sofyalı / Aliço (00.00 - 03.00)
Otto Tünel / Fattish (00.00 - 03.00)


Biletler
· Tünel Şenliği biletlerinizi festival gişeleri ve Biletix'ten temin edebilirsiniz
Tünel Şenliği: 35 TL / Sınırsız Şenlik*: 50 TL
* Sınırsız Şenlik Biletleri tükenmiştir. Sınırsız Şenlik bileti alan müzikseverler, diğer tüm konserlerin yanı sıra Hollanda Konsolosluğu'ndaki Lilian Vieira & Grupo Cariopa konseri ile Pera Palas'taki Sanem Kalfa Quintet ve Emin Fındıkoğlu Meets Hakan Behlil konserlerini de izleyebilecekler.
· 2 Temmuz günü kurulacak Tünel Şenliği Buluşma Noktaları'na biletiniz ile giderek Tünel Şenliği mekânlarına girmek için bilekliğinizi alabilirsiniz.
· Etkinlik mekanlarında kapasitelerin sınırlı olması sebebiyle, mekânın tamamen dolması halinde güvenlik açısından girişler geçici olarak durdurulabilir. Bu tür durumlarda yeni gelen seyirciler, kapasite elverişli hale gelene kadar bekletilebilirler. Kapasiteler, mekân girişlerinde belirtilecektir. Erken gelen seyircilere öncelik verilecektir.
· 2 Temmuz Cumartesi günü saat 24.00'e kadar açık olacak İKSV Tasarım Mağazası'na biletiniz ile giderek %10 indirim avantajından faydalanabilirsiniz.


Harita:
http://www.lalekart.org/bulten/i/tunel2011harita.jpg


Ücretsiz Olan Konserleri Seçtik :)


MDUNGU
02.07.2011, 21.30
Tünel Ana Sahne (Ücretsiz)
Amsterdam çıkışlı Mdungu, dokuz kişilik kadrosuyla Tünel Şenliği’nde. 2009 yılında çıkardıkları AFRO WHAT!? adlı albümlerinde Batı-Afrika müziği, funk, rock ve cazı aynı potada eriten Mdungu, Avrupa müzik sahnesine yeni bir soluk getirdi. Albümlerinin yayımlanışıyla birlikte dünya çapında birçok festivale konuk olan topluluk, karşı konulmaz ritimleriyle Tünel Şenliği’nde.


EAST PARK REGGAE COLLECTIVE
02.07.2011, 22.00
Galata Ana Sahne (Ücretsiz)
2005 yılında İngiltere’de Johnny Tomlinson ve Tommy Evan tarafından kurulan East Park Reggae Collective, müzikle politik sağduyuyu birleştiriyor. Dub, reggae ve ska etkili müzikleriyle festivallerin aranılan grubu haline gelen EPRC, The Skatellites, The Wailers, Marcus Miller, Dawn Penn, Pama Int, Scratch Perverts, Faithless gibi önemli topluluklarla aynı sahneyi paylaştı. East Park Reggae Collective ile müzikseverleri sokak ruhuna yaraşır bir konser bekliyor.


OKAY TEMİZ RİTİM ATÖLYESİ
02.07.2011, 20.30
Galata Ana Sahne (Ücretsiz)
Bu yılın Yaşam Boyu Başarı ödülünün sahibi Okay Temiz, uzun yıllar yurtdışında müzik çalışmalarına devam etti ve çeşitli Ritim Atölyesi çalışmaları yaptı. 1998 yılında Türkiye’ye dönen sanatçı, Türkiye’deki ilk Ritim Atölyesi’ni kurdu ve böylece ülkemizde ilk defa yüzlerce insan ritim çalışmaları için bir araya geldi. Okay Temiz Ritim Atölyesi çalışmalarında her yaş ve her meslekten binlerce öğrenci yer aldı. Afrika, Brezilya, Latin ve Türk kültürlerinden örneklerden ve Okay Temiz’in caz birikiminden faydalanan atölyede yetişen öğrenciler, her yıl “Ritmin Günü” konserlerinde Mamady Keita, Adama Drame, Giovanni Hidalgo, Trilok Gurtu, Yamar Thiam, Carlo Ritzo gibi önemli perküsyoncularla birlikte konserler veriyor.


JEHAN BARBUR :)) filimadami.com seçimi.
02.07.2011, 20.00
Tünel Ana Sahne (Ücretsiz)
Jehan Barbur 2002 yılında başladığı profesyonel müzik yaşamına yayımladığı Uyan ve Hayat adlı iki solo albümle devam etti. Kendine has vokal tarzıyla Türkiye müzik sahnesinde özgün bir yer edindi ve birçok projede, farklı müzisyenlerle vokalist ve söz yazarı olarak çalıştı. Besteciliğiyle de öne çıkan Barbur, 2010 yılında çıkardığı Hayat adlı albümünün prodüktörlüğünü de üstlendi. Barbur’un duru sesi ve sıcak şarkıları, Tünel Şenliği’nde dinleyenleri efsunlu bir dünyaya götürecek.


KOLEKTİFİSTANBUL
02.07.2011, 18.30
Tünel Ana Sahne (Ücretsiz)
Kolektifistanbul kaval, gayda, kaba zurna, klarnet, saksofon, tuba ve vurmalı sazların birlikteliğinden doğan zengin bir müzik yapıyor. Anadolu ve Balkan coğrafyalarının müziklerinden beslenen topluluk, bu repertuarı funk ve caz altyapılarıyla yeniden yorumluyor. Düğün müzisyenleri ve doğaçlama temelli müzisyenlerin bir araya geldiği Kolektifistanbul, İstanbul’un çokrenkliliğinin bir yansıması.


EMİR ERSOY & PROJECTO CUBANO
02.07.2011, 23.00
Tünel Ana Sahne (Ücretsiz)
Emir Ersoy, 2009 yılında Cuban Portrait, 2010 yılında da Yaşama Bir Şans Ver adını taşıyan Latin-caz albümlerini yayımladı. Kalipso Kralı olarak da tanınan babası Metin Ersoy’a sahnede eşlik ederek başladığı profesyonel yaşamında Türkiye’nin önde gelen birçok sanatçısıyla çalışan Ersoy, vurmalı ve nefesli çalgılar, bas, piyano ve vokalden oluşan bir salsa orkestrası olan Emir Ersoy & Projecto Cubano adlı topluluğun da kurucusu. Türk pop müziğinin önemli isimlerinin yer aldığı ve popüler şarkıların Latin düzenlemelerinden oluşan Şarkıcı albümüyle dikkat çeken Emir Ersoy bu konseriyle Latin ve salsa esintilerini Tünel’e taşıyacak.Cts, 2 Tem 2011, 03:37 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2011-07-02 03:41:42)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "