Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> auteur eleştiri - bilgi ihtiyacı
"Auteur Eleştiri - Bilgi İhtiyacı" başlığına cevaben...
Duman
Duman
küçüktüm tanrıyı görmek istedim, büyüdüm artık tanrıyı öldürmek istiyorum...Çrş, 1 Haz 2011, 11:58 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2011-06-01 12:04:52)
Duman
Duman
küçüktüm tanrıyı görmek istedim, büyüdüm artık tanrıyı öldürmek istiyorum...

Teşekkürler tutaste. ingilizcem yok denecek kadar az olduğu için verdiğin linkte ne yazdığını anlayamadım. çeviri sitelerindeki çeviri sonucuda çok saçma oldu.Paz, 29 May 2011, 14:30 (6 yıl önce)
tutaste
tutaste


Aslında tam olarak bu değil duman. Reha Erdem'in filmine baktığında "işte bu Reha Erdem'in filmidir" diyebilceğin, onu diğer yönetmenlerden ayıran ve çoğunlukla filmlerinin büyük kısmında görülen tematik, görsel ve teknik özellikleri anlatman gerekiyor. Bu konuda maalesef türkçe kaynak pek yok. İngilizce kaynak önerilerinde bulunabilirim. En temelde şunu okuyabilirsin.

http://www.ttnmc.com/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=1264

Auteur Theory i ortaya koyan Andre bazin olmuştur, ama nasıl analiz edilmesi gerektiğini Alexandre Austruc belirlemiştir. Dolayısıyla Alexandre Austruc hakkında da bir araştırma yaparsan daha iyi bilgi edinebilirsin. Ve son olarak mutlaka François Truffaut'ya da bakmalısın bence. François Truffaut ve onun post-structuralism'i günümüzdeki auteur analizine çok katkıda bulunmuştur. Paz, 29 May 2011, 13:06 (6 yıl önce)
reklamlar

Duman
Duman
küçüktüm tanrıyı görmek istedim, büyüdüm artık tanrıyı öldürmek istiyorum...

Teşekkürler ProZaC, arkadaş bugün bir şey söyledi. Reha erdem filmleriyle ilgili bir konuyu alacaksın, mesala yalnızlık konusu. Bu konu üzerinden Reha Erdem filmlerinin eleştirisini yapacaksın. Acaba tam olarak böyle mi olacak? yardım edebilirseniz çok iyi olur.Paz, 29 May 2011, 12:06 (6 yıl önce)
Duman
Duman
küçüktüm tanrıyı görmek istedim, büyüdüm artık tanrıyı öldürmek istiyorum...

Merhaba arkadaşlar, Film Eleştirisi dersi için hoca Reha Erdem filmleri üzerinden auteur eleştiri yazmamızı istemiş. Auteur eleştiriyi nette araştırdım, ama sizin yardımınıza da ihtiyacım var. Auteur eleştiriyi açıklayabilir ve bu eleştiri türüne bir örnek verebilirseniz çok iyi olur.Cts, 28 May 2011, 14:55 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2011-05-28 22:24:13)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "