Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> televizyon dizi ve programları -> 64. cannes film festivali - kapanış töreni
"64. CANNES FİLM FESTİVALİ - KAPANIŞ TÖRENİ" başlığına cevaben...
ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

 

http://mubi.com/programs/la-semaine-de-la-critique Watch Cannes Movies for Free

 

Cannes Retrospective FREE for a limited time As the exclusive partner of the Cannes Film Festival's La Semaine de la Critique, MUBI is screening a retrospective of films from the festival’s history. Through support from 4+1 Film Festival, Fundación MAPFRE, each film will be free for the first 1,000 views through June 30, so be quick and enjoy these festival gems!

---

Tam çeviremiciim ama şöyle bir şeyler diyor:

Mubi.com sitesinden haziran sonuna kadar bir sürü filmlik bir cannes film festivali seçkisini bedava ulaşabileceksiniz.. Toplamda ilk 1000 izlemeye kadar her film bedava. Koşun canlar :)

--

Semih Kaplanoğlu, İzmir'de gençlik yıllarında Fransız Kültür'e gider dilini bilmediği filmleri güzelce izlermiş :)Prş, 26 May 2011, 14:23 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2011-05-26 14:26:57)
john-doe
john doe
1001: goo.gl/yFzU8

Fransa'da yerinden takip ettiğimiz festival kapanış töreni ile son buldu. İşte Altın Palmiyelerin kazananları....

(22 Mayıs 2011) 64. Cannes Film Festivali’nin kapanış gecesine gelmiş bulunuyoruz. Başlangıcından bu yana ayrıntılarıyla her gün gelişmelerini aktardığımız festivalin ödül töreni, ışıltılı kırmızı halı seronomisiyle başladı. Altın Palmiyelerin çekişmeli filmler arasında sahiplerini bulduğu gecenin sunuculuğunu ise Fransız oyuncu Melanie Laurent üstlendi. 

Başkanlığını oyuncu ve yönetmen Robert de Niro’nun yaptığı jüride Fransız yönetmenOlivier Assayas, oyuncu ve yapımcı Martina Gusman, oyuncu Jude Law, oyuncu Uma Thurman’ın yanı sıra yer alan Çadlı yönetmen Mahamat Saleh Haroun, Hong Kong’lu yönetmen ve yapımcı Johnnie To, Norveçli yazar ve eleştirmen Linn Ullmann ve yapımcıNansun Shi hep beraber kırmızı halıda dakikalarca fotoğrafçılara poz verdiler.

Altın Palmiye için yarışan filmlerinse birbirinden iddialı yapımlar olduğunu söylemek mümkün.Michel Hazanavicius imzalı The ArtistAlmodovar'ın son filmi The Skin I Live In, Nazi estetiğini beğendiğini dile getirdiği için Altın Palmiyesi’ni riske atan Lars von Trier’inMelancholia’sı, Terence Malick’in çok konuşulan filmi The Tree of LifeLynne Ramsay’ın We Need to Talk About KevinNicolas Winding Refn’in dublörlerin dünyasına kamerasını çevirdiği DrivePaolo Sorrentino'dan bir rocker öyküsü This Must Be the Place ve güzel ve yalnız memleketimizden Bir Zamanlar Anadolu'da ile yönetmen Nuri Bilge Ceylan Avrupa’nın en prestijli heykelciği için yarışmada öne çıkan isimler arasındaydı. 

İşte 64. Cannes Film Festivali'nin Altın Palmiye Kazananları 

Altın Palmiye 
The Tree of Life
Yönetmen: Terence Malick

Jüri Büyük Ödülü
Bir Zamanlar Anadolu'da 
Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan
Le Gamin Au Velo
Yönetmen: Jean-Pierre et Luc Dardenne

En İyi Erkek Oyuncu
Jean Dujardin, The Artist

En İyi Yönetmen
Nicolas Winding Refn, Drive

En İyi Kadın Oyuncu
Kirsten Dunst, Melancholia

En İyi Senaryo
Footnote Joseph Cedar

Jüri Özel Ödülü 
Polisse Yönetmen: Maiwenn

Altın Kamera (Camera d'Or)
Las Acacias 
Yönetmen: Pablo Giorgelli

Kısa Metraj
Cross Country 
Yönetmen: Maryna Vroda

 

Nuri Bilge Ceylan bir kez daha gururlandırdı..Paz, 22 May 2011, 21:06 (6 yıl önce)
ProZaC
ProZaC


cnbc-e de an itibariyle canlı olarak izleyebilirsiniz.Paz, 22 May 2011, 20:13 (6 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "