Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> filmler hakkında ( genel ) -> ikinci kez izlemeye çekinilen filmler
"İkinci kez izlemeye çekinilen filmler" başlığına cevaben...
lcoil
lcoil
meşgulum...

taxidermia. hatırladıkça bile midem bulanır.Cu, 8 Tem 2011, 18:44 (6 yıl önce)
brianstorm
brianstorm


District 9, film iyi hoş da öğğğ  yani, o karides görünümlü uzaylılar hiç olmamış, tiksindim :(Prş, 7 Tem 2011, 19:53 (6 yıl önce)
Galadriel
Galadriel
Bu dünyada insanların korktuğu tek şey öğrenmekti.Acıyı,susuzluğu,açlığı ve üzüntüyü öğrenmek onların uykularını kaçırıyor,bu yüzden daha rahat döşeklere,daha leziz yemeklere ve daha neşeli dostlara sığınıyorlardı.

"it".ilk izlediğimde yalnız yatamamıştım.palyaçolardan tırsmaya başladım o filmden sonra.palyaçolardan ve şu büyük tahta kuklalardan nefret ediyorum.onlarla ilgili korku filmlerini tek başıma izleyemiyorum hala.yinede yıllar sonra 2. kez izledim "o" yu.bu sefer çok etkisi olmadı tabi ama yinede palyaçolar ve kuklalar benim için en ciddi korku öğeleri.yeni nesil korku filmleri ise tamamıyle tiksinç bana göre.işkence edilen,parçalara ayrılan kan revan içindeki insanların hali korku değil tiksinti veriyor.midemi bulandırıyor..Pzt, 16 May 2011, 19:12 (6 yıl önce)
reklamlar

malifalitiko
malifalitiko
the golden god is not taking questions

Temple Grandin, I am Sam, Atonement, My Girl.Çrş, 20 Nis 2011, 01:20 (6 yıl önce)
Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

 Requiem For a Dream'ı tekrar izlersem boğazımdaki aynı yumruyu bana yeniden yaşatır diye korkuyorum. Dvd'si duruyor öyle başucumda,bakışıyoruz. Soundtrack'i dönüyor sürekli odamda... Sonrasında A Serbian Film'de benzer bir kaderi paylaşıyor, ikinci kez izlemek o filmi cidden zor,hem beğenir hem de midesi bulanır insanın. Hayat Güzeldir var birde benim için, tekrar izlemeye içim elvermedi, yufka yürekli kesildim, izleyemedim.Çrş, 20 Nis 2011, 01:04 (6 yıl önce)
reklamlar

babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

Genelde küçükken izlenip, bir sebeple insanın aklında çok fazla yer edinmiş filmlerdir bunlar. Misal, The Good Son. Ben seneler sonra tekrar izledim, çok üzüldüm. Aynı şekilde ne yalan söyleyeyim, Back to the Future serisi de tekrar izlenmemeli kanımca (ben yandım siz yanmayın =)). Hele ki Terminatör, Robocop serileri.. Korku filmleri de böyle mesela, küçükken pek tabii ki inanılmaz etkilenmiş oluyorsun, ama esasen dünyanın en tırt korku filmiymiş =) Örnek: Chucky =DÇrş, 20 Nis 2011, 00:43 (6 yıl önce)
tarumnac
tarumnac


Gayet haklı ve farklı bir gerekçe katılmamak naaaamümkün :)Sa, 19 Nis 2011, 22:52 (6 yıl önce)
geyiklif
geyiklif
Bir ben var benden içeri ama hiç sormayın onun da çok canı sıkılıyor.

Çook sevdiğim bilim-kurgu ya da fantastik-kurgu filmi asla tekrar izlemem. Tekrar severim sevmem endişesi değil benimki, aynı olayları tekrar görmek gerçekliğini kaybettirir benim gözümde ondan. Tamam biliyorum günün birinde mavi kulübesiyle Doctor karşıma çıkmayacak ya da Luke Skywalker hiçbir zaman kankam olmayacak ama bi genç kızın hayâlleri olabilir değil mi? Yıkmamak lâzım bunları, tekrarlara göz ucuyla bile bakmamak lâzım.

Özet: İlk izleyiş olaylara katılmaktır, ikinci izleyiş sadece efekt izlemektir, hayâle ve umuda vedadır.

Asıl Cevap:

Star Wars serisi ve Doctor Who? ilk aklıma gelenler Sa, 19 Nis 2011, 22:35 (6 yıl önce)
tarumnac
tarumnac


"İlk izlediğimde verdiği keyfi tekrardan alabilir miyim acaba?" diyerek izlemekten kaçtığım Nunta Muta mesela.

 

Dök içini.Sa, 19 Nis 2011, 19:17 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2011-04-19 19:18:43)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "