Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> insan sevme kılavuzu
"İnsan Sevme Kılavuzu" başlığına cevaben...
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Madde XXX : Sevgiyle ilgili bilinmesi gereken en önemli şey bence tabi, öznelerin değişebilirliğini kabul etmektir. Ancak hayatınıza giren her X bir yara açar ve bazı X'ler diğerlerinden biraz daha keskindir. Bir X'i sevmeden önce bu olasılıkları göze almanız gerekir. Aksi takdirde gidip kedi köpek falan sevin. Neticede insan sevmek tehlikeli bir iştir.

 

Madde YYY: Hayatınızdan çekip giden her X beraberinde bir Y olasılığını getirir. Y'nin X ile mi yoksa Z ile mi dallanma ihtimali açık kalmak kaydıyla, Y'yi önce kapan genelde kazanır. Ve genelde Y, sizin değil X'in hayatındadır. Acı bir gerçek.

 

Madde ZZZ: Herkes bir Z olarak işe başlar. İşlerin gelişim çizgisi ZX veya ZY şeklinde biçim alsa da, hayatınızda X veya Y olmadığı her gece ZZZ'ler grununun bir elemanısınızdır. Ve Z grunu epey epey kalabalıktır. Bu yüzden Z olmayan çoğu insanın tek amacı Z olmamaktır. Sevgi ile Z olmama arzusunu birbirine karıştırmamak önemli bir noktadır.

 

Madde CcC: Sevmek suçsa suçsuzum mottosu her zaman işe yaramaz. Bazen sevmemek ciddi bir suçtur.

 

 

 

 

 Sa, 12 Nis 2011, 19:41 (6 yıl önce)
ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

Klavuzlar hep birlikte hazırlandığı için zaten sevgi zor zanaat, bana kalırsa. Bundan da madde olmaz sanırım :) 

ediylenbudu

 

Sevgi yok olabilen bir şey olmadığı için, baştan emin adımlarla sevilmeli sevilecek olan. Yoksa bünyede  başka başka duygular belirse dahi hep o ilk sevgiden beslenir 

 

(Örnek: Aldatılıyor olmanın verdiği acı, nefret, rahatlama... yoğunluğu, aldatanı ne kadar seviyor olmanızla doğru orantılıdır. )

 

ve sonuçta elinizde yalnızca bir adet sevilene özlem sevgisi kalır. Bunu bir başkasına anlattığınızda anlaşılmazsınız, halbuki o başkası aynısını yaşamıştır ya da hiç olmadı 3 dakika sonra yaşayacaktır.

 

Bir başkasının sevgisini anlamaya çalışmak, sevginin kendimizde ne anlama geldiğini öğrenmeye atılan kocaman bir adımdır.

 

Ve sömürülmeye öylesine açık bir alan daha da yoktur herhalde dünya üzerinde. Petrol sahibi topraklar olabilir belki birinci ama sonuçta o da petrola, paraya olan sevgiden kaynaklıdır sanki :)

 

Yaşam Koçu Zırt PırtSa, 12 Nis 2011, 13:41 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2011-04-12 13:46:19)
Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

Bu maddelerin önünde saygıyla eğiliyorum..Sa, 12 Nis 2011, 13:10 (6 yıl önce)
reklamlar

tutaste
tutaste


Madde 2'ye selam olsun.Sa, 12 Nis 2011, 10:24 (6 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Bi de hayvan sevmeyen insan sevemez var. 

İnsan=X

Hayvan=Z

Sevgi=S 

 

X=Z=>S=X/Z.2

 

 Sa, 12 Nis 2011, 04:33 (6 yıl önce)
reklamlar

babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

Çok klasiktir ama: İnsan kendini sevmeyi öğrenmeden, başkasını sevemez. Sevmeye de çalışmasa, herkes için daha hayırlı olur.Sa, 12 Nis 2011, 03:44 (6 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Hep birlikte bir kılavuz hazırlayabilir miyiz ? İnsan sevmek tehlikeli ve bir o kadar da zor bir iş. Belki birbirimize destek olabiliriz. Tavsiye babında.

 

Mesela bence

 

Madde 1: İnsan severken temkinli olmalı. Çok hızlı olmamalı. ALıştıra alıştıra sevmeli. Aniden sevmemeli. İnsanlar sevildikçe korkan canlılar. O yüzden yavaş yavaş okşamalı.

 

Madde 2: İnsanlar çok sevilmemeli. Çok sevilince tehlikeli atraksiyonlara giriyorlar.  Bu yüzden çok fazla sevmemeli. Ama denge de korunmalı.

 

Madde 3: Her insan sevilmemeli. Bazı insanlar sevildikçe bazı insanlar rahatsız olmakta. Bu yüzden birinin yanında öbürünü sevmemek gerekiyor. Mesela X kişisi ile Y kişisi birbirini sevmesin sen de L kişisi ol. L x X = Y/X - Y      L x Y= X/Y-X     L = X veya L = Y oluyor. 

 

Madde 4: Sevdiğin kişinin iyi özellikleriyle kötü özelliklerini listelemek gerekiyor. Kötü özellikler T olsun iyi özellikler de G olsun, senin sevginde S olsun bu durumda: T-G + S.G ideal sevgi oranını vermeli.

 

Madde 5: Her insan sevilebilir değildir. Bunu unutmamak lazım. On sevme girişiminden sonra On birincide vazgeçmek gerekiyor.

 

Madde 6: Her sevgi karşılıklı değildir. Bu durumda sevdiğin kişi seni sevmiyorsa yapılabilecek en ideal şey, bence tabi, Madde 4^teki denklemi şu hale getirmektir. :  T.S+ T.π. yaşınız.=Ööö

 

Madde 7: İnsanlar sevilmek zorundadır ve bu yüzden herkesin bir annesi vardır.

 

Madde 8: İnsanlar korkak canlılardır , tüm değişkenlere karşı çoğunun ilk tepkisi korkudur. Sizin sevginiz de bir değişkendir. Bu yüzden korku geçene kadar biraz uzak durmak ama çok da uzaklaşmamak gerekiyor galiba.

 

Madde 9: Sevgi sıfatla doğru orantılıdır. Güzel bir insanın sevilme şansı daha yüksektir. Çirkin insanlar da sevilmek isterler ama dedik ya bu yüzden anneniz var.

 

Madde 10: Sevginin en gaz haline aşk, en katı haline ise ayrılık denir. Sevginin tüm halleri kendilerince güzeldir.

 

Bu maddeler bence tabi. Sence sen bilirsin. AAAAAAAaAAAAAAaAAAAAA  Çadır diktim :)

 

 

 

 Sa, 12 Nis 2011, 03:30 (6 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "