Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> tüm türkiye'de bir hareket başlatmaya ne dersiniz? -hayvan severler-
"Tüm Türkiye'de bir hareket başlatmaya ne dersiniz? -Hayvan Severler-" başlığına cevaben...
malifalitiko
malifalitiko
the golden god is not taking questions

Hiç belli olmuyor değil mi? :pÇrş, 30 Mar 2011, 21:35 (6 yıl önce)
Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

Ceren'de sen olmalısın. :)
 

edit: eveeet. :D     ben yolladım bu arada, bir kaç arkadaşıma da söyledim.Çrş, 30 Mar 2011, 21:24 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2011-03-30 22:24:00)
malifalitiko
malifalitiko
the golden god is not taking questions

Evet o kişiye ben de cevap verdim. Sanırım Kaan sen oluyorsun :))))Çrş, 30 Mar 2011, 11:42 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2011-03-30 11:42:40)
reklamlar

Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

 Bugün staj dönüşü ben de yollayacağım mutlaka, tabi ki sorunlar bununla bitmiyor aç olan hayvan sayısı çok fazla bunun yanında sevmeyen insan sayısı da çok fazla onlarla başetmek zorluyor bazen. Benim bahçemde 10-11-12 tane kedi var,şimdilik. Sadece 3'ü yavru. (bazıları otel niyetine kullanıyor bahçeyi yemeğini yeyip uçuyor tam sayamadım ondan :))

 

@Eylulelmas koyu,gri renkli kedinin bakışları fazlasıyla güzel. Ekledim facebooktan.

 

 Misal sayfada gördüm bir kuş kafalı önce insan sev bik bik bik diye yazmış. Arkadaşım o insan gidip en kötü borç alabiliyor, çalışabiliyor içecek su bulabiliyor ama hayvan musluğu açıp su içebiliyor mu? Hayır. Ya yediğin yemeğin kalanına ekmek+süt ekleyip versen yeter zaten, buna yapamayacak kadar aciz misin? Başkalarının söylemesi mi lazım, anlamıyor musun, zekasız mısın? Yoksa sorun senin hayvanları istememende mi? Akıl fikir diliyorum böylelerine. Valla ağzını yüzünü yarıcaksın o olucak, sinirleniyorum böylelerine.. Yazdım birşeyler biraz da o dellensin. :)Çrş, 30 Mar 2011, 06:12 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2011-03-30 06:25:13)
eylulelmas
eylulelmas


Bu eylemi başlatan arkadaş kimse ona helal olsun. Ben zaten fanatik bir hayvanseverim. Eyleme katılacağım ve tüm hayvansever arkadaşlarımı eyleme katılmaları için bilgilendireceğim, isteyenler beni facebook dan Eylül Elmas olarak veya duygusalvesempatik@hotmail.com adresimden ekleyebilirler ve nasıl bir hayvansever olduğumu facebook profilimden anlarlar. Bu sayede buradaki hayvansever arkadaşlarla da hayvanlar yararına iletişimde olurum. Çrş, 30 Mar 2011, 00:11 (6 yıl önce)
reklamlar

malifalitiko
malifalitiko
the golden god is not taking questions

Hayvan Severler Derneği pet shoplardaki kedi-köpek vs satışının yasaklanması için(akvaryumlar ve hamsterlar buna dahil değil sanırım) bir kampanya başlattı. Bu kampanyaya göre herkes bulunduğu ilin valiliğine bir "dilekçe" maili atacak.

"Sanaldan ülke kurtarmak" olarak bakmamalıyız bu duruma zira, hayvan severlerin eylemleriyle Bursa ve Antalya'daki petshopların kedi-köpek satışı durduruldu bile. Yani merak etmeyin sanal yöntem işe yarıyor. Tabii bu işe yarama oranı insanların sayısıyla doğru orantılı.

Petshopların önünden geçerken o daracık kafeslerde neyle beslendiği belli olmayan hayvanların bağırışlarını, inlemelerini duymak canınızı acıtmıyor mu? Ya da "keşke bunların hepsini alıp gitsem." diye düşünmüyor musunuz? Çiftliklerde sırf cins olsun diye çiftleştirilen, aç ve susuz bırakıldığı için bir deri bir kemik kalmış hayvanlar yavrularından uzaklaştırılıyorlar.

 Bir hayvan sever için hayvanın cins olup olmadığı önemli değildir, zira hepsi aynı şekilde bakıma muhtaçtır. İnsanlar pet shoplardan hayvan satın almaya devam ederse boşalan kafeslere bir hayvan daha eklenecektir. Dışarıdaki bu olaylara kayıtsız kalamayacağınızı düşünüyor ve sizi örnek dilekçeyle başbaşa bırakıyorum;

 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu Makamı'na,

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Makamı'na,

Çevre ve Orman Bakanlığı Makamı'na 

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Makamı'na,

............. Valiliği Makamı'na,İlgili yasalar çerçevesinde ülkemizdeki köpek çiftlikleri ve pet shoplarin düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Fakat ülkemizin bir cok bölgesinde pet shop vasfina sahip olabilmek icin iş yeri açma belgesi ve işletme ruhsatı almış ancak mevzuata tam anlamıyla uygun hareket etmeyen bir cok işletmenin olduğu bilinmektedir. Başta köpek ve kedilerin, birer köle gibi daracık kafeslere kapatıldığı, orada üremeye zorlandığı ve bakımlarının yapılmadığı birçok örnekle sabitlenmiştir.Mevzuat gereği ticari faaliyet hakkına sahip olmakla beraber, hayvanların hayatını hiçe sayan bahse konu bu işletmelerin daha fazla kar etme amaçlarını herşeyin önünde tutarak, hayvanlara eziyet etmelerine bir son verilmesini rica ediyoruz. Biz HayvanSeverler olarak, hayvanların da yaşam haklarına saygı duyulması, onların da bu ülkenin birer vatandaşı olarak kabul edilmesini bekliyoruz.Türkiye'nin hayvanlarına, gelişmiş ülkelerdeki gibi değer verdiğini, onları koruduğunu görmek en büyük temennimiz.Sokaklarımızda, barınaklarımızda binlece hayvan yuva sahibi olmayı beklerken, bugün atılacak bu adım HayvanSeverler camiası tarafından takdir ve saygı ile karşılanacaktır.

Dolayısıyla, gerek kanunlar gereği, gerek insanlık gereği, petshoplarda kedi ve köpek satışının durdurulması, bunu yerine barınaklarda bekleyen canlara hayvan sahiplenmek isteyen kişilerin yönlendirilmesi için makamınızca bir düzenleme yapılmasını saygılarımızla arzediyoruz. 

4982 sayili Bilgi Edinme Kanunu ve 3071 sayili Dilekce Hakki Kanunu geregince yasal suresi icinde tarafima bilgi verilmesini arz ederim

AD:

SOYAD:

TC NO:

GÖNDERİLECEK E- POSTA ADRESLERİ:cevkom@tbmm.gov.tr; bimer@basbakanlik.gov.tr; tarimbasin@tarim.gov.tr; bilgiedinme@basbakanlik.gov.tr; bilgilendirme@tbmm.gov.tr; ankara@ankaracevreorman.gov.tr

ilinizin valiliği (lütfen kendi ilinizi valiliğinin mail adresini internetten bulunuz)

 

Bu da facebook sayfası : http://www.facebook.com/event.php?eid=194430603929740Sa, 29 Mar 2011, 21:48 (6 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "