Filim Adamı


uyarı: sorduğunuz soru çözüme kavuştuysa, "çözüldü" olarak işaretlemeyi unutmayınız!

yarının yayınını gösteren televizyon

soran: standard | tarih: 2015-06-18 09:04:26 (2 yıl önce)ana karakterimiz olan çocuk, evin garajında babasının televizyonunu bulur ve çalıştırır. önceleri herhangi bir televizyon sanılsa da evdeki diğer televizyonun yayınıyla karşılaştırıldığında bir gariplik olduğu anlaşılır. aslında yarın olacak haberleri, hava olaylarını bugün olmuş gibi göstermektedir.  

ana kelimeleriyle arattım ancak bir sonuç elde edemedim bir de buraya sorayım dedim.

bana frequency filmini anımsattı ama burdaki temel nesne televizyon. arkadaşım çocukken izlemiş, 85 yapımı olduğunu düşünüyor. hatta bir de filmden şöyle bir olay/sahne hatırlıyor: ablasıyla birlikte dışarı çıkmadan önce televizyondan havanın yağmurlu olduğunu öğrenen çocuk şemsiyesini alıp ona göre giyiniyor. ablası ise günlük güneşlik havaya bakıp böyle giyinen kardeşini yadırgıyor... yürürlerken çok geçmeden yağmur bastırıyor, ablası ıslanıp bir köşede yağmurun dinmesini beklerken çocuk yağmurun altında eğleniyor falan.

umarım yardımcı olabilirsiniz, teşekkürler.bu soru tarihin tozlu sayfalarında şu an. tozunu alacak bir filim insanını bekliyor.


Aklında filmden bir sahne var ama o filmin adını bir türlü hatırlayamıyor musun?
Ahaliye Sor!
kıpırdanma olan sorular
bugün henüz bir kıpırdanma yok.