Filim Adamı


uyarı: sorduğunuz soru çözüme kavuştuysa, "çözüldü" olarak işaretlemeyi unutmayınız!

Bilemedim ben onu

soran: Elfamorphosis | tarih: 2014-03-18 02:17:26 (3 yıl önce)Merhaba herkese;

Çok yakın zaman önce bir otobüs yolculuğum sırasında denk geldiğim, adını sanını bilmediğim bir filme ulaşmaya çalışıyorum. Uyuyakaldığım için sonunu getiremedim, eve geldiğimde tamamlarım diye düşündüm ama o gün bu gündür arıyorum kendisini. Karısı ve kızı ile birlikte gösterilere çıkan bir komedyenin hikayesiydi. Daha sonra bir Nazi kampına götürülüyorlar, daha önce gösterisini izleyen ve çok eğlenen bir Nazi subayı komedyeni tanıyor ve onunla bir pazarlık yapıyor. Aileden birinin hayatı karşılığında, komedyenin kendisinin hizmetine girmesi ve köpek davranışları göstererek kendisini eğlendirmesi konusunda anlaşıyorlar. 

Kamptan sonraki hayatında ise adamın koku duyusunun inanılmaz geliştiği ve çevresinde köpeklerin varlığına tahammül edemediği sahneler gösteriliyordu. Muhtemelen aralarda da uyukladığım için bölük pörçük hatırlıyorum filmi. Bilen, hatırlayan varsa hayrına ismini söylerse sevinirim, çok da "underrated" bir film olduğunu düşünmememe rağmen ne yazık ki bulamıyorum.

 

Şimdi "Kendi seçtiğin filmin adına da mı bakmadın?" diye soranlar olabilir. Otobüslerde film kanalları var, onlardan birinde rastgele ortasından daldım filme, o nedenle başını kaçırdım.

 

Teşekkürler şimdiden.cevaplayan: shibumi
tarih: 2014-03-17 23:43:25 (3 yıl önce)


bu olması lazım.

http://www.filimadami.com/film/5993/adam-resurrected/cevaplayan: Elfamorphosis
tarih: 2014-03-18 02:17:09 (3 yıl önce)


Evet, evet bu! Çok teşekkür ederim:) 

Aklında filmden bir sahne var ama o filmin adını bir türlü hatırlayamıyor musun?
Ahaliye Sor!
kıpırdanma olan sorular
bugün henüz bir kıpırdanma yok.