Filim Adamı


uyarı: sorduğunuz soru çözüme kavuştuysa, "çözüldü" olarak işaretlemeyi unutmayınız!

Yav bi el atın şuna bulalım

soran: arkhon | tarih: 2014-02-22 20:39:54 (4 yıl önce)Yanlış hatırlamıyorsam 90 yıllarda çekilmiş ve Avrupa da verilen film ödüllerinin birinde ödül almış bir film.Kuzey Avrupa ülkelerinden  birinin filmi.

     İlk sahnede başroldeki kadın artık ölmek üzere. Başında kızı, torunu ve yakınları var. Kızı annesine bakarken içinden bestelediği bir müzik parçasının melodisini söylüyor ve bundan biraz suçluluk duyuyor. Sonra film zamanda geriye gidiyor ve kadının hayat hikayesini  anlatıyor.Hatırladıklarımın arasında kızının dahi derecesinde zeki olması ancak genç yaşta  tecavüze uğraması var. Sonrasında kızı üniversitede hocalık mertebesine yükseliyor. Evleniyor ardından o da bir kız çocuğu sahibi oluyor.

Hatırladıklarım bunlar. Yıllar öncesinde seyretmiştim(herhalde 10 yıl oldu). Geçen hafta nereden geldiyse aklıma takıldı ama bir türlü filmin adının bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.cevaplayan: gavinlyall
tarih: 2014-02-18 14:42:12 (4 yıl önce)


Antonia's Linecevaplayan: arkhon
tarih: 2014-02-22 20:42:40 (4 yıl önce)


Hey allahım ya. Filmi araştırırken karşıma "Antonio'nun yazgısı" diye çıktı, ben de "Film erkeklerle ve italyanlarla ilgili değildi" diyerek filmi incelemedim. Cevap veren arkadaşa teşekkür ederim. Sayende filmi tekrar izleyebileceğim.

Ulan ben "a" yerine "o" yazanın.......

Aklında filmden bir sahne var ama o filmin adını bir türlü hatırlayamıyor musun?
Ahaliye Sor!
kıpırdanma olan sorular
bugün henüz bir kıpırdanma yok.